Σας ενημερώνουμε ότι θα τοποθετηθούν οι υπεράριθμοι, οι αποσπασμένοι και στη συνέχεια οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί.

Οι προσλαμβανόμενοι αναπληρωτές οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία στα σχολεία στα οποία θα τοποθετηθούν, με απόφαση της Διευθύντριας της ΔΠΕ Φθιώτιδας, από την Τρίτη 1 Σεπτεμβρίου έως και την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2020.

Εντός της ως άνω προθεσμίας και οι προσλαμβανόμενοι στα Κέντρα Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία απευθείας στο ΚΕΣΥ πρόσληψής τους.

Θα πρέπει να παρακολουθούν την ιστοσελίδα για νεότερες ανακοινώσεις, προκειμένου να ενημερωθούν για τη διαδικασία υποβολής δήλωσης τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες.

Να παρακολουθούν και τις διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) και την ανεπιθύμητη αλληλογραφία (spam).

Για τυχόν άδειες κύησης ή λοχείας, να ενημερώσουν άμεσα το τμήμα αδειών και την κα. Ζαφείρη στο τηλέφωνο 2231352723.

Οι αναπληρωτές θα ενημερωθούν σε ποια σχολική μονάδα θα παρουσιαστούν για ανάληψη υπηρεσίας στις 31-08-20.

Να κατεβάσουν τα δικαιολογητικά και τα απαραίτητα έντυπα από την ιστοσελίδα για να τα έχουν έτοιμα.

dipe.fth.sch.gr -> ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ -> ΧΡΗΣΙΜΑ ΕΝΤΥΠΑ