ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Επιστροφή στην κεντρική σελίδα

Ο Αναπληρωτής Διευθυντής Π.Ε Φθιώτιδας κ. Γκούμας Ευθύμιος, το εκπαιδευτικό και διοικητικό προσωπικό, σας καλωσορίζουμε  στην  ιστοσελίδα μας

" Αυτός ο ιστότοπος δεν ενημερώνεται από 23-06-2015. Η διεύθυνση είναι: dipe.fth.sch.gr "
" Τοποθέτηση Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Φθιώτιδας "                                                                                    (19-06-2015)
" Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσεων Υποδιευθυντών σχολικών μονάδων Φθιώτιδας-Ανακοινοποίηση στο ορθό ως προς Δημ. Σχ. 22ο Λαμίας, Μώλου και Λιβανατών "                                                        (18-06-2015)
" Κύρωση τελικού πίνακα υποψηφίων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Φθιώτιδας "                                                                                  (18-06-2015)
" Διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Υποδιευθυντών "                                                                    (18-06-2015)
" Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης "                                                           (18-06-2015)
" Συμπληρωματική πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εκπ/κών για απόσπαση στο εξωτερικό από το σχ. έτος 2015-16 και 2016 για το Νότιο Ημισφαίριο "                         (15-06-2015)
" Εγκύκλιος 13: Υποβολή δηλώσεων οριστικής τοποθέτησης, βελτίωσης θέσης εντός ΠΥΣΠΕ εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ70 και ΠΕ60 "                                                                      (15-06-2015)
" Κατάρτιση τελικού πίνακα μοριοδότησης υποψηφίων διευθυντών 4/θ και άνω Δημοτικών Σχολείων Φθιώτιδας- Ανακοινοποίηση στο ορθό ως προς Δημ. Σχολείο Λουτρών Υπάτης "                                                                      (12-06-2015)
" Μεταθέσεις εκπαιδευτικών λειτουργών Α/θμιας Εκπ/σης από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης 2014-2015 "              (12-06-2015)
" Εγγραφές νηπίων "                                                            (05-06-2015)
" Κατανομή αποφοίτων Δημοτικών Σχολείων Φθιώτιδας στα Γυμνάσια του Νομού "                                                (05-06-2015)
" Προγραμματισμός λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος των Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων, Ολοήμερων Δημ. Σχολείων με ΕΑΕΠ και Ολοήμερων Νηπιαγωγείων της χώρας για το σχολικό έτος 2015-2016"                                    (03-06-2015)
" Αποσπάσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού (Ε.Ε.Π) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) για το διδακτικό έτος 2015-2016 και Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π) σε Κ.Ε.Δ.Δ.Υ. για το σχολικό έτος 2015-2016 "            (03-06-2015)
" Προγραμματισμός σχολικού έτους 2015-2016 "                                                                                     (02-06-2015)
" Δελτίο Τύπου Δ/νσης Π.Ε. Φθιώτιδας: Εγγραφές μαθητών "                                                                                                          (25-05-2015)
" Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) από το σχ. έτος 2015-16 για φοίτηση στις Σχολικές Μονάδες Π.Ε. της χώρας "                                                                                                          (20-05-2015)
" Οδηγίες για τη συμμετοχή εκπαιδευτικών στο Θερινό Σχολείο"                                                                                                           (18-05-2015)
" Εγγραφές μαθητών στις σχολικές μονάδες Π.Ε. της χώρας για το σχολικό έτος 2015-2016 - Λήξη σχολικού έτους 2014-2015 "                                                                                  (15-05-2015)
" Διαβίβαση ερμηνευτικής εγκυκλίου σχετικά με το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητών (Α.Δ.Υ.Μ.) "                               (30-04-2015)
''Τήρηση Κανονισμών Προβολής και Δημοσιότητας στο πλαίσιο των Πράξεων Ανάπτυξη Υποστηρικτικών Δομών για την Ένταξη και Συμπερίληψη στην Εκπαίδευση των μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες - Μετατροπή του Ειδικού Σχολείου σε Κέντρο Υποστήριξης Ειδικής Αγωγής Εκπαίδευσης και ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: Πολιτισμός και Ένταξη ευάλωτων κοινωνικών ομάδων (ΕΚΟ) στα Δημοτικά Σχολεία στους Άξονες Προτεραιότητας 1, 2 & 3 του ΕΠ Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση''                                                           (04-03-2015)

''Τήρηση Κανονισμών Προβολής και Δημοσιότητας στα πλαίσια των Πράξεων:  Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με  αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες- ΑΠ 1,2,3, Πρόγραμμα μέτρων εξατομικευμένης υποστήριξης μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες για τη μεγιστοποίηση της ακαδημαϊκής και κοινωνικής τους ανάπτυξης με τη χρήση Νέων Τεχνολογιών και Ψηφιακού Εκπαιδευτικού Υλικού- ΑΠ 1,2,3 του ΕΠ Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση, ΕΣΠΑ 2007-2013''                                                                                                   (02-03-2015)

''Οδηγίες προστασίας σε περίπτωση σεισμού από τον ΟΑΣΠ''                                                                                                          (07-02-2014)

" Νέο Σχολείο (Σχολείο 21ου αιώνα) - Η Μετάβαση: Πολιτισμός και ένταξη ΕΚΟ στα Δημοτικά Σχολεία" στους άξονες προτεραιότητας 1, 2 & 3 του Ε.Π. "Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση" του ΕΣΠΑ "                                                  (10-01-2014)

Mισθοδοσία online

Εκπαιδευτικά